نماشویی
۲۰
فروردین

نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان:

امروزه نماشویی با استفاده از تکنیک های نوینی مانند راپل(کار در ارتفاع) به مراتب ساده تر و اصولی تر از روش هایی مانند;استفاده از داربست ها و کلایمر می باشد.;و  مسیر نماشویی را برای سرویس دهی هرچه;بهتر و سرعت کار بیشتر هموار تر ساخته است.

استفاده از طناب مزایایی ویژه ای دارد;که شما هنگام استفاده از داربست از این گونه مزایا بهرمند نخواهید بود.;استفاده از داربست زمان انجام عملیات را طولانی تر خواهد کرد،;همچنین راه را برای دزدان ساده تر میکند;و از این نظر امنیت کمی خواهد داشت.;بنابراین قدرت عمل هنگام استفاده از طناب نسبت;به داربست بسیار بالا تر می باشد.

نکته ی مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که امکان نصب;داربست در همه مکان ها به خصوص مکان های عمومی و پر رفت و آمد وجود ندارد.;و ساختمان هایی که در معرض تقاطع و مراکز عمومی قرار دارند، نمی توانند داربست نصب کند.;و یا در صورت نصب کار بسیار دشوار و خستگی پذیر می باشد.

نماشویی
نماشویی

معمولا ساختمان ها و برج ها را باید هر 6 ماه یک بار نماشویی کرد و اگر تصمیم داشته باشید که برای نماشویی از داربست استفاده کنید. هزینه ای که برای نماشویی باید صرف کنید بسیار بالا می رود، و در برخی موارد نیز ساختمان آسیب می بیند.

مهم ترین دلیل برای نماشویی:

یکی از بارز ترین دلایل نماشویی آلودگی هوا می باشد. این آلودگی در شهر های صنعتی به خصوص شهر تهران بیشتر;می باشد و ساختمان هایی که در معرض آلاینده ها هستند بیشتر دچار آلودگی می شوند.

باید توجه داشته;باشید که هر چقدر نمای ساختمان صیقلی;تر باشد از میزان این آلودگی ها و دوده ها کاسته می شود.

نماشویی با توجه به نمای ساختمان:

نماشویی برای انواع ساختمان ها با هر نوع نما و سنگ به کار برده شده، در ساختمان امکان پذیر می باشد.

از دستگاه واتر جت برای ساختمان هایی با نمای سنگ های تراورتن ،سنگ گرانیت و یا سنگ مرمر استفاده می شود.

واتر جت هایی که برای شستشویی نماها به کار گرفته می شوند. در مقیاس های کوچکتری هستند. و برای جرم گیری از روی سنگ های به کار برده شده، در نمای ساختمان ها استفاده می شوند.

برای نماشویی به وسیله ی واتر جت ها آب با فشار 200 تا 300 بار به کمک نیروی محرکه موتور برق  و به کمک پمپ تعبیه شده در دستگاه،;از نازل واتر جت خارج می شود. و آلودگی های موجود در نمای ساختمان را پاک می کند.

در برخی موارد از این دستگاه برای شستن و آماده سازی  نما جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان نیز استفاده می کنند.

با توجه به میزان آلودگی  و جرم موجود در نمای ساختمان گاهی برای افزایش درخشندگی سطح نما از مواد جلادهنده پس از شستشو استفاده می کنند.

انواع واتر جت ها برای نماشویی:

_ واتر جت با آب سرد

_ واتر جت با آب گرم

_ واترجت برقی

_ واتر جت بنزینی

استفاده از واتر جت هایی با آب گرم در مواردی همراه با بخار می باشد. و باعث چربی زدایی و شستشوی جرم هایی که به صورت چربی در نمای ساختمان ایجاد شده اند می شود.

علت آلودگی نمای ساختمان:

دلیل آلودگی ساختمان به دو دسته ی خارجی و داخلی تقسیم می شوند.

عوامل خارجی آلودگی ساختمان شامل باران های اسیدی در شهر های صنعتی و کلان شهرها و آلودگی هوا می باشد.;

عوامل داخلی آلودگی ها به دلیل مصالح به کاربرده شده;در زیر سنگ های نمای ساختمان می باشد.;که به مرور زمان این مصالح با باران شسته شده و بر روی نمای ساختمان خشک می شود و ظاهر بدی برای ساختمان ایجاد می کند.

نماشویی
نماشویی

راه حل پاک کردن تمامی این آلودگی ها و جرم ها نماشویی می باشد.;که باعث زیبا شدن ساختمان شما;و در نتیجه زیبا سازی شهر می شود.

نماشویی به روش سندبلاست:

در مواردی که نمای ساختمان مورد نظر شما آلودگی و جرم زیادی داشته باشد.;به صورتی که با شستشو با فشار آب به وسیله ی واترجت ها و یا حتی شستشو به روش نانو قابل پاک سازی نباشد.;بهترین انتخاب شستشو با دستگاه سندبلاست می باشد.;

این نوع شستشو بیشتر;برای ساختمان هایی با نمای سیمانی و آجری که رسوب زیادی داشته باشند.;مورد استفاده قرار می گیرند.

جنس نما یکی از مهم ترین عواملی است که نماشویی با توجه به آن  توسط کارشناسان و متخصصین در این زمینه انجام میشود.;